EST | ENG | RUS

Mare Leiteni pöördumine linnarahva poole

Head paldisklased,

Soovin Teid tänada meeldiva koostöö eest!
Asudes möödunud aasta lõpul Paldiski linnapea ametikohale, lubasin, et 2010. aastal on Paldiski linnavõimu ühiseks eesmärgiks koostöös linnaelanikega muuta Paldiski elu paremaks.
Linnapeaks oldud aeg on minu jaoks olnud huvitav ja tegus ning mul on on hea meel, et oleme  linna ametiasutuste toimimises suutnud sisse viia varasemaga võrreldes mitmeid muudatusi paremuse poole. Muidugi on palju, mida kohe ja kiiresti teha ei jõua, kuid seetõttu tulebki sammhaaval edasi minna.
Oma märgi käesolevale aastale vajutab kahjuks möödunud linnavalitsuselt päranduseks saadud ca 7,5 miljoni kroonine võlakoorem. Seetõttu ei ole käesoleval aastal võimalik abistada sotsiaaltoetustega niivõrd palju kui seda sooviksime ega teostada investeeringuid. Kuid eesmärgiks on võetud võlakoorem aasta lõpuks nulli viia. Just seepärast oleme oluliselt tegelenud linna valitsemise kulude kokkuhoiuga, näiteks linnavalitsuse tegevuskulusid kärpisime käesoleval aastal varasemaga võrreldes kolmandiku võrra. Lõppjärgus on ka linnavalitsuse ja allasutuste raamatupidamissüsteemi korrastamine ja lihtsustamine.
Paldiski asub majanduslikult atraktiivses kohas ning usun, et juba lähitulevikus on meie kõrge töötuse tase vaid kurb meenutus minevikust. Piirkonna rikkus ning töökohtade arv sõltub ettevõtlusest ning kohaliku omavalitsuse üheks ülesandeks on jälgida ja toetada ettevõtluse ning elanikkonna ühiseid huvisid. Paldiski ettevõtjad on käivitanud protsessi kohalike ettevõtjate liidu asutamiseks. Loodan, et samasugust koostööd hakkavad omavahel tegema ka mittetulundusühingud, mida Paldiskis on arvukalt.
Linnavalitsus ja kõik allasutused toimivad elanike jaoks ja huvides. Olen enda ülesandena näinud nii normaalse töökliima loomist kui jälgimist, et igat ametiasutuse poole pöördujat teenindataks viisakalt ja avalikke teenuseid osutataks maksimaalselt suurele huvigrupile. Elanike positiivne tagasiside on selles osas parim tunnustus. 
Soovingi siinkohal veelkord tänada neid paljusid inimesi, kellega sai loodud hea koostöö ning kes erineval moel aitavad kaasa Paldiski elu- ja ettevõtluskeskkonna paremaks muutmisel.
Suundudes lapsepuhkusele ning andes teatepulga edasi heale kolleegile Kaupo Kallasele, võin täie veendumusega öelda, et 2010. aastaks püsititatud eesmärk ei ole muutunud ning Paldiski linnajuhtimine jätkub Paldiski elu paremaks muutmise nimel.
 
Mare Leiten
Endine linnapea

Ürituste kalender

E T K N R L P
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Viimased uudised

  • 15.12.2017 | Registreeri oma elukoht Lääne-Harju valda ja sõida järgmisel aastal Elroni rongiga soodsaltLoe edasi...
  • 15.11.2017 | Kaitseliidu väljaõpe Pakri poolsaarelLoe edasi...
  • 03.11.2017 | Paldiski Spordikeskuse lahtiolekuajad sügis 2017Loe edasi...
  • 09.10.2017 | Keila vald ja Paldiski linn tähistasid koos õpetajate päevaLoe edasi...