EST | ENG | RUS

Elektriraudteel avatakse uued madalad ooteplatvormid

                 Elektriraudtee AS poolt opereeritavatel liinidel on alates 26.märtsist  kasutusel nii kõrged kui madalad ooteplatvormid. Reisijatel palutakse olla tähelepanelikum vältimaks võimalikke arusaamatusi.  

Uute platvormide kasutuselevõtuga muutub reisijatele senine harjumuspärane rongi sisenemine ja väljumine. Kui enne avanesid ooteplatvormile kõik rongi uksed, siis nüüd avanevad vaid need uksed, mis on ümber ehitatud vastava peatuse platvormile, olles siis kas väljapääs madalale või kõrgele ooteplatvormile.

„See tähendab, et kui Paldiski rong peatub näiteks Klooga-aedlinnas, kus on tänaseks valminud madal ooteplatvorm, siis avanevad selles rongis vaid madalale ooteplatvormile mõeldud uksed,“ selgitas uut olukorda Elektriraudtee AS avalike suhete juht Norbert Kaareste. Tema sõnul ei tohiks reisijal väga suuri raskusi peatusele vastava ukse ülesleidmisega olla, kuna kõik elektrirongid on varustatud infoviidetega, mis asuvad nii rongi salongis kui ka välisustel. „Elektriraudtee palub kõigil oma reisijail olla antud üleminekuperioodil tähelepanelik ning võimalusel liikuda juba enne oodatud peatuse saabumist vastava ukseni,“ sõnas Kaareste.

Ooteplatvormide ümberehitused kõrgetelt madalateks toimuvad silmas pidades aastat 2013, mil Eestisse saabuvad uued, madalapõhjalised reisijarongid, mis soetatakse Euroopa Liidu struktuurfondide toel.

Kogu info toimuvatest ümberkorraldustest rongi sisenemistes ja väljumistes (seoses ümberehitatud ooteplatvormidega) on reisijatele olemas kõikides rongides ja rongipeatustes. Rongid on varustatud nii audioteavitustega kui ka infokleebistega. Audioteavitused jagavad reisijatele infot, kas parasjagu saabuv platvorm on kõrge või madal. Infokleebised juhatavad aga reisijaid selgete viidetega õige väljapääsu suunas.

Täpsem nimekiri uutest madala ooteplatvormiga peatustest: Riisipere, Jaanika, Laitse, Kulna, Niitvälja, Klooga, Klooga-Ranna, Klooga-Aedlinna, Põllküla ning Laoküla.

Elektriraudtee vabandab oma reisijate ees kõigi võimalike ebamugavuste pärast ning tuletab meelde, et reisijainfo jagamiseks on kasutusel nii ettevõtte koduleht kui ka infotelefon 1447.

Ürituste kalender

E T K N R L P
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Viimased uudised

  • 15.12.2017 | Registreeri oma elukoht Lääne-Harju valda ja sõida järgmisel aastal Elroni rongiga soodsaltLoe edasi...
  • 15.11.2017 | Kaitseliidu väljaõpe Pakri poolsaarelLoe edasi...
  • 03.11.2017 | Paldiski Spordikeskuse lahtiolekuajad sügis 2017Loe edasi...
  • 09.10.2017 | Keila vald ja Paldiski linn tähistasid koos õpetajate päevaLoe edasi...