EST | ENG | RUS

Tellige endale elektrooniline valijakaart

Telli elektrooniline valijakaart!  E-valijakaart säästab maksumaksja raha ning keskkonda!

Teenuse tellimiseks on vajalik @eesti.ee elektronposti aktiveerimine. Otseviit.

____________________________________________________________________

Paberil valijakaardi asemel saab tellida e-teate

Riigiportaalis www.eesti.ee  saab tellida e-valijakaardi. See tähendab, et valijakaart saadetakse paberi asemel e-posti teel ning tellimus jääb kehtima ka kõikideks järgmisteks valimisteks.

Sel aastal toimuvad Eestis kahed valimised. Juunis valitakse uued esindajad Euroopa Parlamenti ning oktoobris kohalike omavalitsuste volikogudesse. Valimiste eel on riigil kohustus saata kõigile hääleõiguslikele valijatele valijakaardid. Kes paberil valijakaarti ei taha, saab riigiportaalis tellida elektroonilise teate ehk e-valijakaardi.

E-valijakaardi tellimine riigiportaalist on lihtne toiming, milleks kulub vaid mõni hetk. E-valijakaart täidab sama ülesannet, mis paberkaart. Seda ei pea välja printima ega valimisjaoskonnas hääletamiseks kaasa võtma. Valijakaart annab üksnes teavet selle kohta, kus, kuidas ja millal on võimalik hääletada. Kas hääletatakse internetis või jaoskonda kohale minnes, jääb iga valija enda otsustada.

Siseministeerium koostab selle aasta 7. juunil toimuvate Euroopa Parlamendi valimiste valijate nimekirjad 8. mai seisuga ning alustab valijakaartide saatmist 12. maist.

E-valijakaardi saamiseks tuleb siseneda riigiportaali ning suunata riiklik e-post (…@eesti. ee) isiklikule, tavapäraselt kasutatavale e-posti aadressile. Need inimesed, kellel on aadressi suunamine juba seadistatud, saavad riigiportaalis elektroonilise valijakaardi valiku vastava märkega kinnitada.

Enne valimisi tuleks riigiportaalis ül e vaadata ka oma elukoha andmed, sest nende alusel määratakse valijale valimisjaoskond. Juhul kui rahvastikuregistris kajastuvad elukoha andmed ei vasta tegelikule elukohale, saab andmete muutmiseks esitada uue elukohateate. Seda saab samuti kiiresti ja mugavalt riigiportaalis teha.

Lisainfo valimiste teemal: http://valimised.err.ee/

 

Teate edastas

Kairi-Ly Einborn

Harju Maavalitsus

Maavanema nõunik

Tel 611 8701

 


Ürituste kalender

E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Viimased uudised

  • 15.12.2017 | Registreeri oma elukoht Lääne-Harju valda ja sõida järgmisel aastal Elroni rongiga soodsaltLoe edasi...
  • 15.11.2017 | Kaitseliidu väljaõpe Pakri poolsaarelLoe edasi...
  • 03.11.2017 | Paldiski Spordikeskuse lahtiolekuajad sügis 2017Loe edasi...
  • 09.10.2017 | Keila vald ja Paldiski linn tähistasid koos õpetajate päevaLoe edasi...