EST | ENG | RUS

Volikogu andis detailplaneeringu kehtestamisega rohelise tee Maxima kaupluse ehitusele

Paldiski Linnavolikogu 10. märtsi otsused

Paldiski Linnavolikogu kehtestas Rae tn 14b ja 14c kinnistutele detailplaneeringu, mis avab Maxima poeketile tee Paldiskisse oma kaupluse ehitamiseks.

Nii Maxima-poe kinnistute kui Kummeli Paradiisi detailplaneeringud on algatatud juba aastaid tagasi. „Linnapeana ametisse astumise järel andsin ma esimese otsusena Maxima-poe ehituseks  vajaliku detailplaneeringu menetlusse,“ rääkis linnapea Jaan Mölder.

Detailplaneeringu kehtestamise järel pole Maxima poeketil enam mingeid takistusi Paldiskis kaupluse ehituse alustamiseks.

Volikogu kehtestas ka kuus aastat veninud aiandusühistu Kummeli Paradiis detailplaneeringu. Linnapea Jaan Möldri sõnul olid kõik tingimused detailplaneeringu kehtestamiseks täidetud ning nüüd on aiandusühistu liikmetel võimalik oma maatükke enda omandisse taotleda.

Endise linnapea Kaupo Kallase selgituste kohaselt ei tehtud tema ajal kellelegi planeeringute tegemisel takistusi. „Maxima esindajate arvamuse kohaselt oli neil probleem e linnavalitsusega suhtlemisel, kui linnapea oli Sven Põder. Kirjadele lihtsalt ei vastatud ega pandud planeeringut avalikule väljapanekule,“ sõnas Kallas.

AÜ Kummeli Paradiisi planeeringu kehtestamise takistuseks olid Kallase arvates ühistu sisesed probleemid, mis ei lasknud liikmetel omavahel kokkulepeteni jõuda.


Volikogu otsustas Alexela Terminalilt osta linnale endise ohvitseride klubi hoone

Kuna Paldiski linna ja Alexela Te rminali asutatud sihtasutusele Paldiski Kultuuri- ja Spordikeskus Euroopa Liidu toetust ei antud, otsustas volikogu endise ohvitseride klubi hoone Alexelalt 4,5 miljoni krooni eest ära osta.

„Alexela ostis klubihoone ja tegi sellega seoses rea kulutusi, et koos Paldiski linnaga taotleda Euroopa Liidust (EL) toetust endise ohvitseride klubi renoveerimiseks ja jalgpalli staadioni rajamiseks, mis koos praeguse rehabilitatsioonikeskusega oleksid tulevikus moodustanud ühtse kultuuri- ja spordikompleksi. Ekslinnapea Kaupo Kallas vaidlustas rahaeraldusotsuse ja siseministeerium jättis Paldiski 52 miljonist kroonist ilma,“ selgitas Jaan Mölder.

Et seekordses taotlusvoorus spordi- ja kultuurikompl eksi rajamiseks EL-ilt raha saada, tuleb linnal ohvitseride klubi linna omandusse saada. Linnapea sõnul müüb Alexela hoone linnale sama summa eest, mis ta ise sellesse paigutas. Kinnistu eest ei tasuta Alexelale ühe korraga, vaid graafiku alusel.

Veel tegi volikogu muudatused sihtasutuse Paldiski Rehabilitatsioonikeskuse põhikirja, muutes ühtlasi selle nime SA Paldiski Vaba Aja Keskuseks. SA-le Paldiski Vaba Aja Keskus annab linn renoveeritud ohvitseride klubi, ehitatava jalgpallistaadioni ja ujula opereerimise. Volikogu tegi muudatused eesmärgiga olla võimalikult kiiresti valmis Euroopa liidu rahade kasutusele võtuks, kui need linnale eraldatakse.

Samuti kutsus volikogu SA Paldiski Ku ltuuri- ja Spordikeskus nõukogust tagasi Sven Põdra ja nimetas nõukogusse Evi Petersoni.

Volikogu vähendas viie tuhande krooni võrra ka linnapeale makstavat hüvitist isikliku sõiduauto ametisõitudeks kasutamise eest, tunnistas Rae 31-76 asuva korteri sotsiaaleluruumiks ja määras majanduslike huvide deklaratsioonide hoidjaks volikogu revisjonikomisjoni.

Paldiski Linnavolikogu 10. märtsi määrused

Kehtestati puudega lapse hooldajale toetuse maksmise kord ja hooldajatoetuse määraks 400 krooni.

Kinnitati Paldiski linnavalitsuse hallatavate asutuste töötasustamise alused, struktuur ja töötajate koosseis, palgamäärad ja palgatingimused.

Kehtestati Paldiski linna avalikult kasutatavate kohalike teede kasutamise ja kaitsmise eeskiri.

Kehtestati Paldiski linnas alustava ettevõtte toetamiseks stardiabi taotlemise ja menetlemise kord.

 


 

 

 

Ürituste kalender

E T K N R L P
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Viimased uudised

  • 15.12.2017 | Registreeri oma elukoht Lääne-Harju valda ja sõida järgmisel aastal Elroni rongiga soodsaltLoe edasi...
  • 15.11.2017 | Kaitseliidu väljaõpe Pakri poolsaarelLoe edasi...
  • 03.11.2017 | Paldiski Spordikeskuse lahtiolekuajad sügis 2017Loe edasi...
  • 09.10.2017 | Keila vald ja Paldiski linn tähistasid koos õpetajate päevaLoe edasi...