EST | ENG | RUS

Swedbank paneb 1.aprillist oma Paldiski kontori kinni

Swedbank sulgeb 1. aprillil oma Paldiski kontori hoolimata sellest, et linnapea Jaan Mölder pakkus pangale kõigi kommunaalkulude linna kanda võtmist, kui pank kontori alles jätab. Linnapea peab läbirääkimisi, et mõni teine pank oma kontori siin avaks.

 

Swedbanki Tallinna regiooni direktori Eve Vuksi sõnul paneb pank oma kontori Paldiskis kinni klientide vä hesuse tõttu. „Täna kasutab juba 97% inimestest oma maksete tegemiseks elektroonilisi kanaleid.

Sellega seoses eelistavad kliendid käia suuremates ja avaramates kontorites, kus lisaks igapäevastele tehingutele on võimalik saada ka laenu- ja investeerimisalast nõu,“ sõnas Vuks.

 

Eve Vuks arvas ka, et kaks Swedbanki sularahaautomaati rahuldavad Paldiski elanike vajadused pangateenuste järele. „Panga automaadis on võimalik mugavalt teha ka igak uiseid makseid. Kõiki neid teenuseid saavad kasutada nii eraisikud kui ettevõtted. Enamikes Paldisiki kauplustes on võimalik maksta kaardiga,“ rääkis Swedbanki direktor ja avaldas lootust, et pank saab Paldiski linnaga kokkuleppele pangabussi käimapanekus.

 

Linnapea Jaan Möldri hinnangul on Swedbanki tegevus arusaamatu, ta peab panga käitumist Paldiski inimeste petmiseks. „Kindlasti ei otsustatud pangakontori kinnipanekut üle öö. 15. veebruariks pidid pensionärid valima endale panga, kuhu kantakse nende pen sion. Eakad inimesed valisid loomulikult heas usus Swedbanki ja vaid paar päeva hiljem teatati mulle kontori sulgemisest.“

 

Jaan Möldri sõnul ei hoia Swedbank Paldiski kontori sulgemisega kuidagi kokku: kontorihoone kuulub neile, selle eest neil renti maksta polnud vaja. Ka töötajatele leiti uus koht. „Pakkusin panga esindajatele, et linn võtab kontori kommunaalkulud enda kanda, aga nad ei olnud huvitatud. Pangabussiteenus, mida Swdbank meile pakkus, nõuab linnalt samuti suuri kulutusi.“

 

Pärast Swedbanki töötajate külaskäiku asus linnapea aktiivselt läbirääkimisi pidama kahe teise Eesti pangaga, et need Paldiskis oma kontori avaksid. „Praeguseks on üks pankadest sisuliselt lubaduse andnud, aga kindlasti ei jõua nad oma kontorit avada 1. aprilliks,“ sõnas Mölder.

 

Kuni Paldiskis uue panga kontor avatakse, saavad need inimesed, kes pangaautomaadiga toimetada ei julge või ei taha, kasutada postkontoris SEB panga postipanka. Nii nagu SEB panga juhid Paldiski telekanalis selgitavad, saavad postipangast teenuseid ka teiste pankade kliendid. Postipangast saab neidsamu pangateenuseid, mida pakub pangakontor.

Ürituste kalender

E T K N R L P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Viimased uudised

  • 15.12.2017 | Registreeri oma elukoht Lääne-Harju valda ja sõida järgmisel aastal Elroni rongiga soodsaltLoe edasi...
  • 15.11.2017 | Kaitseliidu väljaõpe Pakri poolsaarelLoe edasi...
  • 03.11.2017 | Paldiski Spordikeskuse lahtiolekuajad sügis 2017Loe edasi...
  • 09.10.2017 | Keila vald ja Paldiski linn tähistasid koos õpetajate päevaLoe edasi...