EST | ENG | RUS

Paldiski politsei palub abi hooletute loomapidajate korralekutsumiseks

Paldiski linna vanemkonstaabel Kristi Ruusmaa palub endaga ühendust võtta kõigil, kes 18. veebruari hilisõhtul nägid Kivi tänav 8 asuva elumaja juures, kuidas kaks suurt koera puresid surnuks väiksema liigikaaslase või ründasid samal õhtul linnas mõnd teist koera.

Kristi Ruusmaa sõnul on politsei algatanud koera mahamurdmise asjas menetluse, et välja selgitada murdjakoerte omaniku süü ja ta süü tõestamisel ka vastutusele võtta. „Kahjuks ei tee inimesed meile tavaliselt avaldust, kui koer neid või nende lemmiklooma ründab. Kui politseil aga informatsiooni pole, ei saa me ka midagi teha,“ sõnas konstaabel.

Konstaabel palub kõiki, kes nägid kas 18. veebruari rünnakut või mõnd teist lähipäevil juhtunud samasugust sündmust ja tunnevad kannatanud koerte omanikke, endaga ühendust võtta. Seaduse järgi saab hooletuid loom apidajaid, kes seavad ohtu inimeste või teiste koerte elu või tervise, karistada kuni 12 000 krooni suuruse trahviga.

„Meil on seaduse järgi võimalik ohtliku looma omanikult ka loomapidamisõigus ära võtta, kui me saame tõestada, et ta ei pea oma koera niimoodi, et see teistele ohutu oleks,“ selgitas konstaabel. Just selleks, et koguda piisavalt tõendeid omaniku süü tõendamiseks, koputab politsei igaühe südametunnistusele, et neile ründejuhtumitest teatataks. Teisi loomi murdnud koerad võivad spetsialistide sõnul rünnata ka inimest.

Inimestel, kes on näinud, kuidas mõnd koera pureti ja teavad, kes on puretud koera omanik, tuleb pöörduda Paldiski konstaablipunkti Rae tänav 29 kas teisipäevasel vastuvõtuajal kella 10-st 12-ni või siis, kui näevad politseiautot seal seismas. Helistada saab telefonidel 612 45 86, Kristi Ruusmaa või 612 45 62 Ivo Meller.

Kui te aga ise satute koerarünnaku ohvriks või seda pealt näge ma, helistage otsekohe politsei lühinumbril 110. „Võibolla on patrull läheduses ja teile tullakse appi või registreeritakse teade ja konstaablid saavad sellega tegelema hakata,“ soovitas konstaabel.

Paldiski linna koerte ja kasside pidamise eeskiri

Pahanduste ärahoidmiseks tuleb inimestel oma koeri vastavalt Paldiski linna koerte ja kasside pidamise eeskirjale pidada niimoodi, et need ei pääseks ilma omanikuta liikuma. Avalikku kohta tohib looma jalutama viia rihma või keti otsas ja suurel koeral peab olema ka suukorv. Eeskiri nõuab lemmikloomade registreerimist ja näeb ette, et koertel oleks registreerimisnumber kaelarihma küljes.

Paldiski linnavalitsuse keskkonnaspetsialisti Liisi Puntso sõnul tuleb kõik lemmikloomad registreerida nüüdsest linnavalitsuses (tel 6790 617, liisi@paldiski.ee). Kuigi Paldiski linn on juba sõlminud lepingu üleriigilise lemmikloomare gistriga, läheb veel veidi aega, kuni kõik Paldiskis registreeritud lemmikloomad ka üleriigilisse registrisse kantakse.

„Nii kui ma vastava koolituse läbi teen, ühineb Paldiski lemmikloomade register üleriigilisega. Esialgu anname loomale veel metallnumbri, kuni leiame võimaluse ka Paldiskis loomade kiibistamise korraldamiseks,“ sõnas keskkonnaspetsialist.

Ürituste kalender

E T K N R L P
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Viimased uudised

  • 15.12.2017 | Registreeri oma elukoht Lääne-Harju valda ja sõida järgmisel aastal Elroni rongiga soodsaltLoe edasi...
  • 15.11.2017 | Kaitseliidu väljaõpe Pakri poolsaarelLoe edasi...
  • 03.11.2017 | Paldiski Spordikeskuse lahtiolekuajad sügis 2017Loe edasi...
  • 09.10.2017 | Keila vald ja Paldiski linn tähistasid koos õpetajate päevaLoe edasi...