EST | ENG | RUS

Norrtälje esindajad käisid Paldiskis koostöölepingut uuendamas

Kolmapäeval, 4. märtsil võttis linnapea Jaan Mölder vastu kauaaegse Paldiski sõpruslinna Norrtälje delegatsiooni, et arutada sõpruslinnade uue koostöölepingu sisu.

Paldiski linnapea Jaan Mölder pakkus uuendatava lepingu teemadeks hariduse, kultuuri, keskkonna, turismi ja sotsiaalvaldkonna ning demokraatiakogemuse vahetamise. „Ma pooldaks ka edaspidi meie vahel senist koostöömudelit, mille järgi eri valdkondade inimesed omavahel suhtlevad,“ sõnas linnapea sissejuhatuseks. Ta pidas silmas seda, et koostöös saaksid osaleda kõik linnaelanikud, mitte see ei toimu ainult ametlikul tasandil. Näitena meenutas Jaan Mölder mõlema linna jalgpallurite tihedaid suhteid.

1996. aastal Paldiski ja Norrtälje vahel alguse saanud koostöö on aastate jooksul olnud kord aktiivsem, kord jälle veidi soiku vajunud. Mõneaastase suhtlemispausi lõpetasid seekord Norrtälje õpetajad, kes 11. veebruaril Paldiski koole ja huvikeskust külastasid. Lähiajal on plaanis Paldiski õpetajate vastuvisiit. Jaan Möldri arvates võiks ka kahe linna muusikakoolide õpilaste ja õpetajate vahel tekkida koostöö, mille raames antaks vastastikku kontserte ja tutvutaks niiviisi teineteise kultuuriga.

Keskkonnavaldkonnast rääkides tutvustas Jaan Mölder Paldiski kogemusi tuulegeneraatoritega. Linnapea laual on taotlus poolsaarele veele 22 generaatori püstipanemiseks. Tuulegeneraatorite teema pakkus rootslastele suurt huvi, mistõttu Jaan Mölder sellel veidi pikemalt peatus. Samuti tutvustas ta külalistele riigi plaani Eestisse oma tuumajaam ehitada, mille ühe asukohana kaalutakse ka Suur-Pakrit.

Ka turismivaldkonnas leidsid mõlemad pooled vastastikku huvipakkuvat mõtteainet. Paldiski linnapea tõdes, et enam ei meelita Paldiski ðokituriste, mistõttu tuleks mõelda eelkõige loodusturistides huvi äratamisele ja neile vajalike teenuste pakkumisele.

Sotsiaalvaldkonnast kõneldes muutusid mõlema linna juhid murelikuks. Jaan Mölder andis ülevaate majanduslangusest tingitud raskustest, mis võtab eelmise aastaga võrreldes linna sissetulekutest ära iga kuu sadutuhandeid kroone. Linnaametnikud tegelevad praegu tõsiselt kokkuhoiukohtade leidmisega. Kuigi Norrtälje volikogu esimees Nils Matsson nentis, et neil pole tõsised raskused veel tunda andnud, kardetakse ka seal, et viimastel headel aastatel massiliselt ehitatud korterid võivad osaliselt tühjaks jääda.

Norrtälje delegatsioon pakkus omalt poolt ühe koostöövaldkonnana välja veeteema. Norrtäljes on palju järvi ja jõgi, mille veepuhtus on muutunud linna jaoks oluliseks teemaks.

Lisaks volikogu esimees Nils Matssonile kuulusid Norrtälje delegatsiooni veel Kurt Peterson, kes on Läänemere Linnade Liidu hariduskomisjoni esimees ja Anders Olander, Norrtälje rahvusvaheliste suhete kordinaator. Paldiskist suundusid rootslased edasi Lätti, sõpruslinna Rujienasse, et ka seal koostöö leping jutuks võtta. Jaan Möldri sõnul on plaanis leping allkirjastada juunikuus sõpruslinnade kohtumisel Norrtäljes.

Ürituste kalender

E T K N R L P
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Viimased uudised

  • 15.12.2017 | Registreeri oma elukoht Lääne-Harju valda ja sõida järgmisel aastal Elroni rongiga soodsaltLoe edasi...
  • 15.11.2017 | Kaitseliidu väljaõpe Pakri poolsaarelLoe edasi...
  • 03.11.2017 | Paldiski Spordikeskuse lahtiolekuajad sügis 2017Loe edasi...
  • 09.10.2017 | Keila vald ja Paldiski linn tähistasid koos õpetajate päevaLoe edasi...