EST | ENG | RUS

Võõrad inimesed kipuvad Paldiski tuleviku üle otsustama

Viimastel nädalatel on hakanud Paldiski elanikud linnavalitsuse registripidaja Helje Jaanimägi tähelepanekute järgi oma kodudesse sisse kirjutama võõraid isikuid, kes võivad kaasa tuua o otamatut kahju.

 

Näiteks kirjutas üks Paldiski elanik möödunud nädalal oma korterisse sisse kaks ühe Paldiski firma töötajat, kes ei ela Paldiskis. Linnapea Jaan Möldri sõnul on ilmselgesti tegemist sügisesteks valimisteks valmistumisega. „Neil inimestel pole muud eesmärki kui volikogu valimistel kandideerimine. Ma olen enam kui kindel, et pärast valimisi kirjutavad nad end siit jälle välja,“ sõnas linnapea.< /SPAN>

 

Nimelt võivad seaduse järgi kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel kandideerida vaid need inimesed, kes on end 1. augustiks selle elanikuks registreerinud.

 

Möldri arvates näitab selline käitumine omakasupüüdlikkust ja linnarahvast mittehoolimist. Linna eelarve moodustub suurelt jaolt linnaelanike tulumaksudest. Inimese tulumaks laekub aga linna eelarvesse ainult sel juhul, kui inimene on linnaelanik 1. jaanuari seisuga. Nende inimeste tulumaks, kes end hiljem linna sisse kirjutavad, laekub terve aasta ikka sellele omavalitsusele, kust nad end välja kirjutasid.

 

Võõraste inimeste sissekirjutamine on Paldiski elanikele kahjulik

 

Praegu, kus paljud inimesed töö kaotavad ja nende tulumaksu linnale enam ei laeku, on lausa kuritahtlik, kui Paldiskisse kirjutatakse sisse inimesi, kes siin tegelikult ei ela. Nende inimeste tulumaks ei laeku Paldiski linna eelarvesse, aga neil tekib sissekirjutusega õigus siit toetusi nõuda.

 

Endisest elukohast enam toetusi ei saa

 

Kui näiteks Tallinnas elav inimene end Paldiskisse sisse kirjutab, ei saa ta enam Tallinna elanikele ettenähtud toetusi ega teenuseid. Helje Jaanimägi sõnul jättiski mõni inimene, kui kuulis, et kaotab end Paldiskisse sisse kirjutades õiguse Tallinnas makstavatele toetustele, „ümberasumise“ mõtte katki. „Just sellised juhtumid kinnitavad, et on alanud valimiste nimel fiktiivsete inimeste linna sissekirjutamine,“ nentis linnapea.

 

Valimistulemused otsustatakse võõraste häältega

 

Teatud inimeste eesmärk end Paldiski elanikuks registreerimisel on võimalus valimistel kandideerida ja volikokku pääseda, et siis linnaelu oma plaanide järgi suunama hakata. Miks aga võõrad pensionärid ühtäkki leiavad, et neile meeldiks hoopis Paldiski elanike registris olla?

 

„Tõenäoliselt pole mõni volikokku pürgija kindel, et Paldiski linna elanikud teda seal näha tahavad. Et endale aga vajalikud hääled tagada, tuuaksegi hääletajad mujalt sisse. Neil inimestel on ükspuha, kes Paldiski volikokku pääseb, nemad hääletavad nii, nagu ette öeldakse,“ selgitas Jaan Mölder.

 

Sedaviisi võibki juhtuda, et vaid kaks korda Paldiskis viibinud inimeste hääled otsustavad, mismoodi siin elu pärast valimisi käima hakkab.

Ürituste kalender

E T K N R L P
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Viimased uudised

  • 15.12.2017 | Registreeri oma elukoht Lääne-Harju valda ja sõida järgmisel aastal Elroni rongiga soodsaltLoe edasi...
  • 15.11.2017 | Kaitseliidu väljaõpe Pakri poolsaarelLoe edasi...
  • 03.11.2017 | Paldiski Spordikeskuse lahtiolekuajad sügis 2017Loe edasi...
  • 09.10.2017 | Keila vald ja Paldiski linn tähistasid koos õpetajate päevaLoe edasi...