EST | ENG | RUS

Grand Prix Paldiski Gümnaasiumile

Nii elus kui muinasjutus
jääb suurimaks otsijaks hing…
J. Leesment


Märtsi teisel nädalal toimusid Jõgeval Alo Mattiiseni nimelised muusikapäevad ja selle raames ka üleriigiline vokaalansamblite konkurss. See traditsioon sai alguse 1997. aastal ning seega oli selleaastane üritus juba üheteistkümnes.

Konkursil osalesid tütarlaste ja neidude ansamblid, poiste-, nais-, mees- ja segaansamblid vanuserühmades IV-V klass, VI-VII klass, VIII-IX klass ja X-XII klass. Sel aastal osales esimeses vanuserühmas 12, teises 6, kolmandas 14 ja viimases koguni 26 ansamblit. Tulijaid oli üle terve Eesti, sest üritus on noorte lauljate hulgas väga populaarne. Osales ka meie kooli, Paldiski Gümnaasiumi segaansambel vanuserühmas X-XII klass, mille juhendaja on Sirje Kullus. Lauluseadeid ning liikumist aitas mõelda ning õpetada ka ansambli staaþikas laulja ja solist Bibi Tints.

Ansamblite tase on igal aastal o lnud kõrge. Kohustuslik on laulda kaks laulu, mõlemad eesti keeles ja üks neist a cappella. Valdavalt lauldakse pop- ja jazzlaule. Seega võib eriliseks pidada Paldiski Gümnaasiumi segaansamblit, kes nii nagu eelnevatelgi aastatel oli oma lauludeks valinud rahvalaulu töötlused. Sel korral esitasid meie lauljad kaks regilaulu, milleks olid “Kohus koju minna“ ja “Lind lohutamas“ etnoansamblite Oort ja Vägilane repertuaarist. Saateks kõlasid ka kannel (mängis Katriin Lember), kitarr ja jembe (mängisid Paldiski Gümnaasiumi endised õpilased Marko Loorits ja Are Tints). Vahetekste luges Raimo Urgard.

Üritus on oodatud noorte lauljate seas ka seetõttu, et pakub igal aastal ka huvitavat ja mitmekülgset meelelahutust. Reedel oli kinoõhtu ja võimalus laulda karaoket. Laupäeval enne autasustamist esinesid Jõgeva kultuurikeskuses Tõnis Mägi ja Chalice ning pärast autasustamist esines Jõgeva Gümnaasiumis Tanel Padar oma bändiga The Sun.
Þürii, keda sel üritusel “Suureks Kõrvaks“ kutsutakse, koosnes 12 liikmest. Sel aastal olid tuntumateks nimedeks Tõnis Kõrvits, Tõnis Mägi, Vaiko Eplik, Tarmo Leinatamm ja Eve Viilup. Hindamine toimub vanuserühmades ja välja antakse kohad I-III. Kõige vanemas vanuserühmas tuuakse välja igas ansambliliigis kolm paremat. Lisaks antakse välja ka mitmeid eritunnustusi. Meie kooli ansambli solist Bibi Tints sai parima naisvokalisti eritunnustuse. Juhendaja Sirje Kullus sai Muusikaõpetajate Liidu eriauhinna kui tubli muusikaõpetaja. Õhtu lõpuks anti välja Grand Prix, mille üleandmisel ütles þürii esindaja Vaiko Eplik, et seekord oli üks ansambel, kes eriti meelde jäi, ning teatas, et Grand Prix võitis Paldiski Gümnaasiumi segaansambel. See oli pisut ootamatu nii õpetaja Sirje Kullusele kui ka lastele. Esimesi emotsioone kohapeal ei osatudki väljendada, alles hiljem taibati, millega hakkama saadi.
Aitäh ilusate emotsioonide eest !

Lauluvõistlusele kaasa elanud
Paldiski Gümnaasiumi õpetaja Piret Paadimeister

Ürituste kalender

E T K N R L P
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Viimased uudised

  • 15.12.2017 | Registreeri oma elukoht Lääne-Harju valda ja sõida järgmisel aastal Elroni rongiga soodsaltLoe edasi...
  • 15.11.2017 | Kaitseliidu väljaõpe Pakri poolsaarelLoe edasi...
  • 03.11.2017 | Paldiski Spordikeskuse lahtiolekuajad sügis 2017Loe edasi...
  • 09.10.2017 | Keila vald ja Paldiski linn tähistasid koos õpetajate päevaLoe edasi...