EST | ENG | RUS

Vastavad taasiseseisvunud Paldiski linnapead

Küsimustele vastavad taasiseseisvunud Paldiski linnapead

  Jaan Mölder
Linnaosa vanem, linnapea 1994-2000
Linnavolikogu liige alates 2000
Linnavolikogu aseesimees alates 2001
Mati Kadak
Linnaosa vanema asetäitja, abilinnapea 1994-2000
Linnapea 2000-2001
Linnavolikogu esimees alates 2001
Kaupo Kallas Hoiupanga / Hansapanga Paldiski kontori juhataja 1994-2000
Abilinnapea 2000-2001
Linnapea alates 2001
Hinnang Paldiski olukorrale Teie linnapeaks saamisel Hullemat olukorda on raske ette kujutada nii elanike kui omavalitsusjuhi seisukohalt: puudusid igasugused lähteandmed Paldiski, kommunikatsioonide jm kohta, kogu linn oli praktiliselt kütteta, sissepääsuteed ja tänavad väga raskesti sõidetavad jne. Paldiski oli kõige raskemast seisust välja saanud, alus arenguks oli olemas ning Eesti linna struktuuride loomine võis jätkuda. Paldiski oli saavutanud juba suhteliselt stabiilse olukorra. Minu ülesandeks oli seda hoida ja liikuda edasi veelgi parema elukeskkonna suunas.
Raskeimad hetked Teie linnapeaks oleku ajal Esma lt nimetan 1994/95. aasta talve, kui linna oli võimalik kütta ainult kümme päeva. Õnneks oli talv suhteliselt soe. Raske oli loomulikult lahkuda linnapea ametist, kuid vabariigi valitsuse poliitilist suhtumist ning edasist Paldiski kulgu arvestades oli loobumine ainuõige otsus. Raskeimad hetked olid need, kui algasid maksuameti rünnakud Paldiski linnavalitsusele ja linna asutustele. Maksuprobleemid olid aga tingitud ennekõike väga raskest majanduslikust olukorrast peale linna vastuvõtmist Nõukogude sõjaväebaasilt. Rasked hetked on igal aastal mais-juunis, kui maksuamet tagastab üksikisiku tulumaksu ning mh Paldiski ei saa seetõttu ettenähtud summasid õigeaegselt. Et tegemist on ka puhkuste perioodiga, rikub see tublisti linna normaalseid rahavoogusid ja siinset elu tervikuna.
Parimad hetked Teie linnapeaks oleku ajal Parimad hetked on ennekõike seotud heade algustega nagu sadamate, sealsete firmade, tehaste, eestikeelse kooli avamisega. Siia tuleb lisada maantee ja tänavate remont, mis jätkub sel suvel. Meeldiv, et muusikakool ja eriti vene gümnaasium on säilitanud ja hoidnud oma õpitulemusi väga heal tasemel. Ennekõike sellega, kui valitsusringkondadel eesotsas Reformierakonnaga tekkis huvi Paldiski tegeliku olukorra vastu ning lõpuks hakati toetama siinset tegevust ja arengut. Parimad hetked on alati seotud uue lo omise või ehitamisega. Selliseks näiteks on kaubamaja vastu loodud mänguväljak, mille haljastustööd veel jätkuvad, kuid on sellele vaatamata pidevalt mänguhimulisi lapsi täis. Samuti on meeldiv, et paldiskilased peavad lugu puhtast kodulinnast ning osalesid aktiivselt Paldiski heakorrakampaanias.
Kas Paldiskis on hea elada? Paldiski oma imepärase loodusega on lausa unikaalne elukoht. Keskkonna seisund ning hea elustandardiga linnale Vastus saab olla ainult positiivne. Toimib normaalne linnaelu. normaalne linnaelu. Siin on võimalik saada enamus teenuseid, kauplused on korralikud, toad soojad. Olemas on praegu remonditav ujula. Linn on heakorrastatud ja puhas. Perioodiliselt toimuvad kultuuriüritused, kuigi publikut võiks enam olla. Ma arvan, et Paldiskis on hea elada. Tuleb täiustada vaba aja veetmise võimalusi. Olulisim on luua veelgi uusi ja viisaka palgaga töökohti, et elu edeneks.
Millisena näete Paldiskit lähitulevikus? Paldiski elanikkond kasvab ca 6000-7000le. Nii Lõuna- kui Põhjasadamasse on oodata olulisi investeeringuid. Minu meeskonna poolt 1994. aastal planeeritu on täitunud. Linna arengu protsess on pöördumatu olenemata sellest, kes ja milliste ideedega Paldiski elu edaspidi juhib. Paldiski on kiirelt areneva sadama ja sellega seonduva tööstusega linn ning samas imekena puhkepaik. Siinne elanikkonnaarv suureneb ning sellega seoses kasvab ka tulubaas, mis on oluline arengu eeeldus. Paldiski on juba sadamate linn. Lähitulevikus suureneb reisiterminali valmimise ja saarte suuremate puhkevõimaluste loomisega turismi osatähtsus. Suurte keskkonda ohustavate ettevõtete tulekut Paldiskisse pole näha, küll aga on siin piisavalt ruumi kesmistel ja väikeettevõtetel.

Ürituste kalender

E T K N R L P
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Viimased uudised

  • 15.12.2017 | Registreeri oma elukoht Lääne-Harju valda ja sõida järgmisel aastal Elroni rongiga soodsaltLoe edasi...
  • 15.11.2017 | Kaitseliidu väljaõpe Pakri poolsaarelLoe edasi...
  • 03.11.2017 | Paldiski Spordikeskuse lahtiolekuajad sügis 2017Loe edasi...
  • 09.10.2017 | Keila vald ja Paldiski linn tähistasid koos õpetajate päevaLoe edasi...